Strona LO
mask
Start arrow Polecamy arrow Warto przeczytać
Menu główne
Start
Aktualności
O nas
Polecamy
Zbiory
Nowości
Katalog on-line
Adresy stron
Wyszukiwarki
Galeria
Matura
Wyszukiwarka
Warto przeczytać

 

Coś co niekoniecznie nowością jest a co niegdyś nowością było.

Proponujemy różne pozycje z naszego księgozbioru:Warto przeczytać zanim ukaże się ekranizacja Drukuj Email

Ekranizacje A.D. 2017. Przeczytaj te osiem książek, zanim jesienią obejrzysz je w kinie: Jo Nesbo, Agata Christie i inni

 Adaptacje filmowe można lubić albo ich nie cierpieć, ale jedno jest pewne: warto najpierw przeczytać oryginał. Oto lista ośmiu bestsellerów, których ekranizacje wejdą do kin jeszcze w tym roku.

„Morderstwo w Orient Expressie” – klasyczny kryminał Agaty Christie

„Szklany zamek” – dzieciństwo, które udało się przeżyć

„Tulipanowa gorączka” – romans roku?

„Pierwszy śnieg” – komisarz Harry Hole wreszcie sfilmowany

„Cud chłopak” – on chce być dzieckiem jak wszystkie

„To” – Stephen King znów na dużym ekranie

„Amerykański zabójca” – mistrz thrillerów politycznych Vince Flynn.

„Pomiędzy nami góry” – dokąd można dolecieć awionetką?

 źródło":http://wyborcza.pl/7,75517,22266613,ekranizacje-a-d-2017-oto-8-ksiazek-ktore-warto-przeczytac.html

 
Sześćdziesiąt opowiadań Drukuj Email

Dino Buzzati

Tom Sześćdziesiąt opowiadań Dino Buzzatiego zachwyca siłą nieskrępowanej wyobraźni i bogactwem talentu narracyjnego autora. Każda z jego krótkich, nieco niesamowitych i przewrotnych form prozatorskich dotyka najgłębszych ludzkich tęsknot i lęków. Buzzati wprowadza czytelnika w tajemniczy i nieoczywisty świat gry z wyobraźnią i wrażliwością, w którym realność spotyka się z magią, baśnią, sennym marzeniem.


Żródło:www.lubimyczytac.pl
 
Imiona kwiatów i dziewcząt Drukuj Email

 Elizabeth Gilbert

 Bohaterami Imion kwiatów i dziewcząt są zapadające w pamięć postaci.

Dziewczyna, która prowokuje kowboja, by uciekł z nią w Góry Skaliste; umierająca staruszka, która z zadowoleniem wspomina swoje rozwiązłe życie; twarda kobieta, która nie boi się życia w amerykańskiej głuszy, i inni - ludzie z krwi i kości, silni, szukający miłości i bez strachu oddający się pasji. I choć zdarza im się dokonywać złych wyborów, postępować głupio i działać na oślep, to jednak walczą o swoje związki z innymi i mają w sobie wiele odwagi. Te barwne, napisane z dużym humorem, ale i powagą opowiadania nagrodzono Pushcart Prize i nominowano do PEN/Hemongway Award.
Żródło:www.czytelnia.onet.pl

 
Rozmowy w tańcu Drukuj Email

 Agnieszka Osiecka

 Książka jest zapisem rozmów z Agnieszką Osiecką.

Autorka opowiada o domu rodzinnym i dzieciństwie, o rodzicach: neurotycznej, despotycznej matce i wspaniałym ojcu, Wiktorze Osieckim, sławnym pianiście, który był dla niej wzorem człowieka i artysty i któremu przez całe życie pragnęła dorównać. Wspomina studia na Uniwersytecie Warszawskim i w łódzkiej ?Filmówce?, kiedy to przeżywała pierwsze miłości i nawiązywała przyjaźnie. Opowiada także o niezbyt udanych początkach pracy dziennikarskiej i wspaniałych latach w Studenckim Teatrze Satyryków (STS) w Warszawie - wtedy powstały jej pierwsze wiersze i piosenki.


Żródło:www.czytelnia.onet.pl

 
Życie. Po prostu. Drukuj Email

Marek Edelman

Pierwsza tak obszerna i pełna biografia Marka Edelmana - wielkiego autorytetu moralnego, ostatniego żyjącego przywódcy powstania w getcie warszawskim, wybitnego działacza politycznego i społecznego, opozycjonisty, z wykształcenia lekarza kardiologa - napisana przez znanych dziennikarzy we współpracy z bohaterem książki. Marek Edelman, współzałożyciel KOR i działacz podziemnej "Solidarności", od ponad sześćdziesięciu lat mieszka w Łodzi. W 1998 roku otrzymał najwyższe polskie odznaczenie - Order Orła Białego. Do książki dołączona jest płyta DVD, z fragmentami rozmów.

Źródło:merlin.pl
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 41